0-1" Solid Metal Frame Electronic Outside Micrometer
SKU
303-2463
Online Price Only: $41.44 Regular Price: $58.95
In stock
Shipping UPS Ground
Shipping UPS Ground
| Mfg SKU # | 303-2463 |
|---|---|
| Micrometer Category | Outside Micrometers |
| Brand | Shars Tool |
| Micrometer Type | Electronic |
| Minimum Measuring Range | 0", 0mm |
| Maximum Measuring Range | 1", 25mm |
| graduation | 0.00005"/0.001mm |
| Thimble | Ratchet Stop |
| Accuracy | ±0.00015"/0.003mm |






