0-75mm 0.01mm Graduation Solid Metal Frame Micrometer Set
SKU
303-2651M
$107.65
In stock
Shipping UPS Ground
Shipping UPS Ground
| Mfg SKU # | 303-2651M |
|---|---|
| Micrometer Category | Outside Micrometers |
| Brand | Shars Tool |
| Micrometer Type | Mechanical |
| Minimum Measuring Range | 0mm |
| Maximum Measuring Range | 75mm |
| graduation | 0.01mm |
| Thimble | Ratchet Stop |




