Mitutoyo 12" LCD Electronic Digital Caliper
SKU
500-193-30
Online Price Only: $415.00 Regular Price: $438.99
Out of Stock
Shipping UPS Ground
Shipping UPS Ground
| Mfg SKU # | 500-193-30 |
|---|---|
| Brand | Mitutoyo |
| Caliper Category | Electronic Calipers |
| Maximum Measuring Range | 12", 300mm |
| resolution | 0.0005"/0.01mm |
| Jaw Depth | 2.52 |
| Data Interface | No |
| U-Wave Fit | No |
| Accuracy | ±0.0015"/0.04mm |
| Material | stainless steel |
| Jaw Material | Stainless Steel |
